Reklama

Pomóż Indy'emu odnaleźć Kulę Przeznaczenia!

Indy Cat to logiczna gra typu układanka, w której pomagamy kotu Indy’emu odnaleźć zaginiony, mityczny Kłębuszek Wełny, inaczej Kulę Przeznaczenia. Aby dotrzeć do zguby musimy przejść wszystkie poziomy tej gry. Po drodze czeka nas wiele fantastycznych przygód, ale także przeszkód.

Reklama

Zasady gry Indy Cat są proste: dopasowujemy do siebie kamienie szlachetne, ułożone na planszy. Trzy, i więcej, klejnoty tego samego koloru obok siebie znikają z planszy. Za każde połączenie otrzymujemy punkty. Im więcej połączymy kamieni, tym otrzymamy lepszy wynik. Dodatkowo czekają na nas bonusy, które ułatwiają nam grę. 

Za połączenie:

  • czterech kamieni - powstaje bomba, niszcząca przy wybuchu wszystkie pola w linii,  
  • pięciu kamieni - powstaje bomba-gwiazdka, która przy aktywacji z klejnotem obok niszczy wszystkie inne w danym kolorze,
  • na kształt litery L lub T - powstaje bomba, niszcząca bloczki w jej pobliżu.

Poza tym możemy kupić specjalne gadżety, dzięki którym gra jest prostsza: kocia łapa, bat czy też moneta. Warto dodać, że co poziom zmienia się  plansza, co uprzyjemnia rozgrywkę. Dzięki tym wszystkim urozmaiceniom gra jest ciekawa i stawia coraz to nowsze wyzwania przed nami. 

Na każdym etapie gry zasady różnią się od siebie. Nie wystarczy tylko zbierać punkty z połączenia kamieni. Na niektórych poziomach gra wymaga od nas na przykład sprowadzenia różnych przedmiotów na sam dół planszy. Poza tym przeszkodą mogą być łańcuchy otaczające niektóre kamienie szlachetne - można je rozbić bonusem albo łącząc zablokowany klejnot z dwoma innymi. Zdarza się, że na planszy pojawią się bomby, które wybuchają po upłynięciu danej ilości ruchów - należy mieć się na baczności i jak najszybciej je usunąć, poprzez połączenie ich z kamieniami szlachetnymi tego samego koloru. Niestety w grze każdy z nas ma określoną ilość żyć, a tracimy je przegrywając dany poziom. Na szczęście jedno życie odnawia się co 25 minut.

Gra zawiera ponad tysiąc poziomów, znajdujących się w różnych miejscach na Ziemi. Dotrzemy do Grecji, Anglii, Egiptu, Japonii, Grenlandii czy Australii, a każda z tych krain wzbogacona jest o typowe dla jej kultury motywy. Indy Cat to świetna gra logiczna, która stanowi ciekawą rozrywkę w nudny dzień. Interesująca grafika, zmieniająca się w zależności od poziomu, liczne ciekawostki i nieustająca akcja w grze sprawiają, że ciężko się od niej oderwać!

Podobne

Popularne